Kérjük add meg regisztrációs e-mail címedet!
Ehhez a művelethez be kell jelentkezned !
Szavazatok száma | 1688 |
EASYMATHS Kft. |
|
Cégjegyzékszám: | 15-09-062943 |
Adószám: | 11254131-2-15 |
Székhely: | 4400 Nyíregyháza Szent István u. 60 |
E-mail: | info@easylearn.hu |
Ha szeretnéd megnézni a kurzushoz tartozó összes videót, akkor a "Megveszem" gombra kattintva meg tudod vásárolni a kurzust.
Könnyed és izgalmas módon ismerkedhetsz meg az egyébként kissé száraz lineáris algebrával, a mátrixok és determinánsok világával. A kurzus alapvető fontosságú azoknak, akik komolyabb szinten akarnak analízissel, operációkutatással, leképezésekkel vagy egyéb felsőbb matematikával foglalkozni. A kurzus végére megteremtődnek ezek a szükséges alapok és kialakul egy átfogó kép a lineáris algebra működéséről.
Mosóczi András vagyok,több mint 14 éve foglalkozom egyetemisták és főiskolások tanításával, voltam óraadó a BGF-en, az IBS-en, a BME-n és az ELTE-n is. Ez alatt az idő alatt annyi embert tanítottam, hogy ismerem az összes problémát, ami matektanuláskor fölmerülhet, így pontosan tudom az összes kérdésedet, és már mielőtt megfogalmazódott volna, válaszolok is rájuk. Ennek a módszernek köszönhetően a videók rendkívül hatékonyak, mivel egyszerűen lehetetlen nem érteni őket.
Az analízis a differenciálszámítás problémakörére épülő, de mára rendkívül tág spektrumot felölelő területe a matematikának. A kurzus a véges és végtelen határértékekkel kezdődik, majd körbejárjuk a differenciálszámítás témakörét, vizsgálunk függvényeket monotonitási és konvexitási viszonyaik alapján. Ezt követően megismerkedünk az integrálással, függvények görbe alatti területének kiszámításával, majd az integrálás elvontabb alkalmazási területeivel. Utána két, majd többváltozós függvényekre nézzük meg a differenciál- és integrálszámítás működését, majd néhány rendkívül hasznos terület következik, a differenciálegyenletek, Fourier-sorok és Laplace-transzformáltak, melyek mind-mind a mai modern természettudományok és műszaki tudományok nélkülözhetetlen alapkövei.
A valószínűségszámítás alapjai a szerencsejátékok körül keresendők. Innen fejlődött ki az a mára nagyon összetetté vált tudomány, ami mostanra a mindennapi élet egyik nélkülözhetetlen kelléke. Az alapoknál kezdjük, megnézzük a klasszikus valószínűségszámítás kedvező/összes elvén alapuló számításait, aztán megismerkedünk egy érdekes ténnyel, miszerint a valószínűségek nem állandók, örökérvényűek, hanem bizonyos tények hatására hajlamosak megváltozni. Az ezzel foglalkozó Bayes-tétel után megismerkedünk a valószínűségi változókkal, amik lehetővé teszik a valószínűségek és események matematikai modellezését. Ehhez bevezetünk függvényeket, úgynevezett eloszlás- és sűrűségfüggvényeket. Ezek után megnézzük mi az a várható érték és szórás, áttekintjük a fontosabb becsléseket. Ezt követően jönnek a legfontosabb valószínűségi eloszlások, a Binomiális, Hipergeometriai, Poisson, Geometriai, Egyenletes, Exponenciális és Normális eloszlás, majd többváltozós valószínűségek következnek.
A kurzus a lineáris algebra alapfogalmainak megismeréséről és néhány izgalmas terület bemutatásáról szól. Először is az alapokkal kezdve megnézzük mik azok a mátrixok, milyen műveleteket végezhetünk velük. Aztán egy fontos fogalom a vektortér és a lineáris függetlenség következik, melyen keresztül kiderül, miért is nevezzük 3 dimenziósnak a teret és megnézzük a 4 5 és több dimenziós tereket is. Ezt követően lineáris egyenletrendszerek megoldásával foglalkozunk, majd a mátrixok determinánsával. Ez elvezet bennünket a lineáris leképezésekhez és mátrixaikhoz, sajátérték és sajátvektoraikhoz valamint érdekes tulajdonságaik vizsgálatához.
“Amit tapasztalsz, érzesz és tanulsz, Évmilliókra lesz tulajdonod.”